Wiedźmin 3: 4 single, 4 diamentowe płyty

W3_SS_Priscilla_3
0

Przyznawaniem wyróżnień dla płyt zajmuje się w naszym kraju ZPAV (Związek Producentów Audio Video). Reguły ich przyznawania są dość skomplikowane; by pokryć się “złotem” polski album musi się sprzedać w 15 tys. egzemplarzy (zagraniczny: w 10 tys.), “platyna” to 30/20 tys., a diament – 150/100 tys.

Reguły są następujące, “Złoty” singiel może pochwalić się sprzedanych na poziomie 25 tys. kopii (lub 50 tys. przychodu), “platynowy” – dwukrotnie większym. Diamentową płytę otrzymują wykonawcy, jakim udało się przekroczyć barierę 250 tys. sprzedanych utworów lub pół miliona zł przychodu. Tu jednak istotna uwaga: 250 odsłuchów za pośrednictwem serwisów streamingowych (np. Spotify) jest równoznaczne ze sprzedażą 1 singla o wartości 2 zł.

Wyróżnienia z Wiedźmina to:

  • “Geralt of Rivia” – Marcin Przybyłowicz, Mikołaj Stroiński feat. Aukso Chamber Orchestra
  • “Kaer Morhen” – Marcin Przybyłowicz, Mikołaj Stroiński feat. Aukso Chamber Orchestra
  • “Silver for Monsters” – Percival, Marcin Przybyłowicz
  • “The Trail” – Marcin Przybyłowicz

Gratulujemy, ale czy właściwie nas to dziwi? W 2015 (premiera Dzikiego Gonu) Przybyłowicz był najczęściej słuchanym polskim artystą poza granicami kraju. Popularność gry bynajmniej zaś nie słabnie, do tej pory sprzedała się ona w 50 mln kopii, a w 2019 osiągnęła najlepszy wynik od roku premierowego (w czym pomogło wydanie wersji na Switcha oraz serial Netfliksa).

źródło

Zostaw nam komentarz