Porady dotyczące pracy w Gamedev

StockSnap_PBTF1NEBCG
0

Porady dotyczące pracy w Gamedev

Więc słyszałeś, że praca w Gamedev jest świetna, i że możesz mieć życie swoich marzeń pracując w domu. Cóż, jestem tutaj, aby powiedzieć ci że twoje marzenia mogą się spełnić, ale trzeba mieć odpowiednie nastawienie. Branża gier to świetna branża do pracy ze względu na szeroki wachlarz możliwości, jakie oferuje. Istnieje wiele różnych karier w gamedevie, a wykwalifikowani specjaliści mogą pracować w każdej jej dziedzinie, od programowania po projektowanie i tworzenie grafiki. Nic dziwnego, że nie ma praktycznie żadnych ograniczeń co do tego, co możesz zrobić, jeśli posiadasz odpowiedni zestaw umiejętności. Istnieje wiele różnych obszarów, na których możesz się skupić, rozważając karierę w tworzeniu gier, w tym projektowanie gier, pracę nad kodem/silnikiem, marketing gier, a nawet bycie graczem a raczej testerem!

 

Podstawa to CV!

Najważniejsze, aby mieć żelazne CV, masz zamiar pracować w gamedevie? Musisz mieć portfolio, coś co udowadnia twoje umiejętności, nikt w tej branży nie wierzy na słowo. To jest ta rzecz w rekrutacji, gdzie wiele osób popełnia błąd. Ich podania nie są rozpatrywane, i mijają miesiące bez jakiejkolwiek szansy na zatrudnienie. Twoim zadaniem jest przekonać rekrutera że oprócz bycia dobrym i wydajnym pracownikiem jesteś też zapaleńcem który w wolnym czasie pracuje nad własnym projektem lub rozwija się i poszerza swoją wiedzę. Musisz użyć tej koncepcji w rozmowie o pracę z potencjalnym pracodawcą. Najpierw musisz przekonać ich, że jesteś kimś, kogo chętnie by zatrudnili, potem musisz ich przekonać, że posiadasz umiejętności, wiedzę i osobowość, które sprawią, że będą chcieli cię zatrudnić. W wolnym czasie, zachęcam Cię do pracy nad sobą i swoimi umiejętnościami. Im więcej będziesz robił w branży gier, tym większe będą Twoje szanse na znalezienie pracy. Wiele osób, które pracują w gamingu, pracuje również w domu. Jeśli masz kilka wolnych godzin każdego dnia, możesz użyć tych godzin, aby uzyskać dodatkową wiedzę, rozbudować swoje portfolio, a następnie można użyć tego cennego doświadczenia podczas procesu rekrutacji. Istnieje wiele sposobów, można poprawić swoje szanse na zatrudnienie. Jeden ze sposobów to pamiętać, aby nawiązać kontakt wzrokowy. Kontakt wzrokowy jest potężnym narzędziem i jest to narzędzie, o którym wiele osób zapomina podczas swoich rozmów o pracę. Kiedy ktoś na ciebie patrzy, twoje oczy powinny nie skanować pomieszczenia a utrzymywać kontakt wzrokowy z tym, kto na ciebie patrzy. Tym pokazujesz że jesteś zainteresowany stanowiskiem, a także pokazuje, że jesteś pewny siebie.

istockphoto 1149054436 612x612 1 1

Jak zwiększyć swoje szanse?

Istnieje również inny sposób, w który można wykorzystać swój wolny czas, aby żeby znaleźć pracę w gamedev, jest to możliwe poprzez networking. Networking jest jednym z najlepszych sposobów, aby znaleźć pracę, zwłaszcza jeśli jesteś osobą, która naprawdę lubi przesiadywać w sieci. Należy dołączyć do grup i forów, i należy zacząć komunikować się z innymi twórcami gier tam. Możesz też założyć profil na Facebooku/Linkedinie dla siebie, i zacząć komunikować się z ludźmi pracującymi w tej branży. Powinieneś skorzystać z pomocy osób pracujących w działach HR, często organizowane są warsztaty podczas których rekruterzy przejrzą twoje CV by pomóc dostać ci pracę o którą się ubiegasz. Ta osoba będzie miała pewien wgląd w to co do tej pory osiągnąłeś, co potrafisz i jak wygląda twoje CV. Będzie w stanie dać ci kilka wskazówek,  jak możesz je poprawić i zwiększyć swoje szanse na tle innych kandydatów. Zawsze znajdą się ludzie, którzy oferują pomoc początkującym w branży gier, i może będą w stanie pomóc ci dostać pracę, która będzie dla ciebie idealna. Pamiętaj, aby zawsze być uprzejmy w całej swojej komunikacji z tą osobą, bo w końcu poświęca swój wolny czas by pomóc tobie w odnalezieniu swojej ścieżki i wymarzonej pracy w gamedev.

pexels castorly stock 3951449

Cierpliwość i rozwój

Ostatnia wskazówka jest, aby być cierpliwym, gdy próbuje dostać pracę w tej dynamicznie rozwijającej się branży. Ludzie, którzy próbują dostać pracę w gamedev jako juniorzy, muszą być skłonni czekać na długi czas, zanim w końcu dostaną szansę porozmawiać z kimś w firmie. Im więcej, że jesteś gotów czekać, tym większe szanse, że otrzymasz pracę której warunki w pełni będą tobie odpowiadać. Praca w gamedev jest zdecydowanie możliwa, ale trzeba być skłonnym do podjęcia wysiłku, aby uzyskać pracę w tej dziedzinie.

Zostaw nam komentarz