Kolejny przeciek o nadchodzących goglach VR/Mixed Reality od Apple

Apple-VR-Headset
0

The Information dzisiaj informuje, że headset AR/VR Apple’a może debiutować nawet na początku przyszłego roku i podaje kilka specyfikacji, których należy się spodziewać.

Headset ma mieć ponad 12 kamer do śledzenie położenia naszych dłoni, dwa ekrany 8K i zaawansowaną technologię śledzenia oczu. Dodatkowo kamery mają mieć możliwość wyświetlania rejestrowanego obrazu na ekranach headsetu, żebyśmy widzieli świat wokół nas (mixed reality).

Raport dodatkowo mówi o wielu sposobach na kontrolowanie headsetu, w tym coś przypominającego naparstek, który zakładalibyśmy na palec. Headset ma też reagować na ruchu gałek ocznych i gestów dłoni.

Dyskusje na temat ceny ponoć trwają i wewnętrznie firma rozważa kwotę 3000 USD, co potwierdzałoby niski cel sprzedaży, ustawiony na 250 tys. szt. w pierwszym roku dostępności.

 

Przypomnnijmy, Apple pracuje również nad wersją AR okularów. Wspomniane okulary nie będą samodzielnym urządzeniem. Apple myśli o nich jak o rozszerzeniu funkcjonalności iPhone’a co wydaje się bardzo mądrym pomysłem. Nie tylko pozwoli to firmie sprzedać więcej telefonów, ale też pozwoli przenieść wiele przeliczeń do znajdującego się w kieszeni urządzenia – a przecież im mniej elektroniki bezpośrednio na naszej głowie, tym wygodniej będzie się ten sprzęt nosić. Oprogramowanie zarządzające pracą okularów ponoć nazywa się rOS – jest to podobno uproszczona i wyspecjalizowana wersja iOS-a.

 

Apple podobno nie pracuje nad sprzętem samodzielnie. Jak wynika z informacji opublikowanych przez DigiTimes firma nawiązała współpracę z Valve’em – firmą starającą się spopularyzować gry VR na platformie PC – chcąc sprawić, by jej okulary oferowały nie tylko walor użytkowy, ale również by mogły powstawać na nie zupełnie nowe formy gier wideo.

Według niektórych informacji Apple pracuje nad dwoma rodzajami urządzeń. Pierwszym miałyby być wspomniane okulary – lekkie, łatwe w użyciu i stylowe, mające się sprawdzać w biegu. Drugim zaś miałby być zestaw znacznie mniej wygodny i znacznie większy, przypominając nieco microsoftowe HoloLens. Ów zestaw byłby sprzętem stacjonarnym, podłączonym bezprzewodowo (60 GHz WiGig) do stacji dokującej i oferującym zarówno funkcjonalność AR, jak i VR. O tym drugim urządzeniu nie wiemy niemal nic poza plotką, że oba jego wyświetlacze mają pracować w rozdzielczości 8K. Aż do dziś…

Zostaw nam komentarz